16 березня 2015

Рекомендації по роботі з AEROC

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

 

Яку товщину стіни вибрати

У розділі "Рекомендації по роботі з AEROC" Ви знайдете багато корисної інформації про особливості будівництва з газобетону, починаючи від вибору товщини матеріалу і закінчуючи видами оздоблення стін з блоків.

В останнє десятиліття широке поширення набула ідея, що будь-який будинок треба утеплювати. Тобто - спочатку побудувати стіни, а потім, додатково, чим-небудь їх ще й доповнити, для «теплоізоляції». Ми пропонуємо вам матеріал для одношарової стіни. І ми стверджуємо, що ідея про необхідність тотального «доутеплення» помилкова.
Обгрунтуємо це твердження двох словах.
Перше. Завдання утеплення - знизити витрати на опалення. Комфортність проживання забезпечується стіною в один - півтори цеглини або 150 - 200 мм газобетону щільністю 300-500 кг/м3. Це важливо зрозуміти. (
мал. 1)

 

мал. 1. Стіна з газобетону D400 товщиною 150 мм забезпечує тепловий комфорт

Утеплення - питання економічної доцільності. Ні більше, ні менше. Окупність вкладень в утеплення побудованої «коробки» має бути підтверджена економічним розрахунком.
Теплопровідність матеріалів в першу чергу залежить від їх щільності і майже лінійно змінюється в діапазоні 150-1000 кг/м3. Подальше зменшення щільності утеплювачів знижує їх теплопровідність несуттєво (з 0,05 до 0,03 Вт/м.К). Тому потрібно розуміти - чим легше матеріал несучих стін, тим менша його товщина забезпечить достатність теплового захисту. При цьому «чарівних» утеплювачів не буває. Газобетон щільністю 400 кг/м3 і товщиною 300 мм має такий же термічний опір як 100-150 мм мінвати або спінених полімерів.
Стіна з легкого 300-500 кг/м3 бетону товщиною 30-40 см абсолютно самодостатня. Утеплювати її має сенс лише з метою доведення свого будинку до стану енергопасивності, який передбачає в першу чергу вдосконалення інженерних систем, а не нарощування «теплової броні».

 
Отже, яку товщину стіни вибрати?

Якщо Ви збираєтеся будувати дачний будинок, для сезонного мешкання з весни по осінь, і для рідких наїздів взимку на вихідні, то робити газобетонні стіни товщі за 250 мм не має сенсу. Взимку вони споживають багато часу і енергії на своє прогрівання, а в теплий сезон не принесуть відчутного ефекту. Тому досить використовувати блоки товщиною 250 мм.

Якщо Ви будуєте будинок для постійного проживання, тоді має сенс зробити стіни трохи товщими - більш інерційними і менш теплопередаючими. У відповідності з новими вимогами проектування теплового захисту (ДБН В.2.6-31: 2006 "Теплова ізоляція будівель") досить одношарової стіни з блоків AEROC D400 товщиною 375 мм. Дуже часто використовують і більш теплі блоки щільністю D300 товщиною 375 мм. Стіна з них виходить майже на третину тепліше, ніж передбачено будівельними нормами опору теплопередачі. Це може бути виправдане при довготривалій цілорічній експлуатації (мал. 2).


 

мал. 2. Збільшення товщини стіни понад 200мм мало впливає на комфорт, але зменшує тепловтрати при постійному опаленні.


Щільність блоків AEROC D300 - близько 300 кг/м3. Їх теплопровідність в сухому стані становить менше 0,08 м2·ºС/Вт С. У реальних умовах експлуатації, через рік-два після закінчення будівництва, коли всі матеріали в будівлі підсохнуть і набудуть сталої вологості, теплопровідність кладки складе приблизно 0,09-0,10 м2·ºС/Вт.


Тобто опір теплопередачі (R0) по гладі зовнішньої стіни з блоків складе 3,3 м2·ºС/Вт для блоків D300 300 і 4,05 м2·ºС/Вт для блоків D300 375.

Щільність блоків AEROC D400 - близько 400 кг/м3. Їх теплопровідність в сухому стані складає менше 0,1 м2·ºС/Вт. У реальних умовах експлуатації, через рік-два після закінчення будівництва, коли всі матеріали в будівлі підсохнуть і набудуть сталої вологості, теплопровідність кладки складе приблизно 0,11-0,125 м2·ºС/Вт.
Т.е опір теплопередачі (R0) по гладі зовнішньої стіни з блоків складе 2,67 м2·ºС/Вт для блоків D400 300 і 3,31 м2·ºС/Вт для блоків D400 375.

Читати 154876 разів
Детальніше в цій категорії: Энергоэффективные стены AEROC »

Додаткова інформація

  • Компанія AEROC взяла участь у заході, присвяченому Всесвітньому дню екологічного маркування (World Ecolabel Day).У 50 країнах світу в цей день проводились різноманітні конференцій, виставки, вошкшопи та інші заходи. Як це було дивіться тут. Продукція компанії AEROC вже п’ятий рік поспіль проходить процедуру екологічної сертфиікації та отримує підтвердження про відсутність токсичних речовин, знижені показники радіоактивності та поліпшені експлуатаційні харакетиритстики.Газобетон - це AEROC.
  • 14 вересня 2019 р. м. Обухів відзначало свій черговий День народження! Одне з виробничих підприємств ТОВ «Аерок» розташоване у м. Обухів, тому наша дружня команда, не могла не долучитися до відзначення цього свята. Символічно, що нещодавно завод у м. Обухів відзначив свій 25-річний ювілей із дня запуску, тому святковий настрій був особливим. Наш колектив прийняв участь у святковій ході, приуроченій до Дня міста, проніс центральною вулицею міста 9-ти метровий прапор…
    Детальніше

Вхід на сайт

Контакти

ТОВ "АЕРОК"
08700,
Київська обл.,
м. Обухів, вул. Промислова, 6

Тел.:+38(044) 391-31-92,
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.